Specjalne efekty sitodrukowe

Sitodruk, w przeciwieństwie do innych technik druku, pozwala na nakładanie na odzież różnorodnych efektów specjalnych. Odpowiednio dobrany efekt, taki jak lakier częściowy, druk farbami metalicznym czy lakier z efektem poświaty, może dodać zamówieniu oryginalności i niepowtarzalności. Oto kilka przykładów najczęściej używanych drukowanych efektów.

Specjalne efekty sitodrukowe
Puff

Puff

Puff effect (baza piankowa w farbie) – efekt plastyczny z lekko zaokrąglonymi krawędziami, często stosowany w nadrukach na odzieży, koszulkach i bluzach. Przy większej intensywności efektu znanego również jako „gąbka”. Szablon wydruku musi być dostosowany do tych technologii, np. słabych linii lub drobnego tekstu nie można wydrukować.

Druk imitujący inny materiał

Druk imitujący inny materiał

Imitacje takie jak zamsz, skóra czy neopren można uzyskać podczas drukowania. Nadruk może imitować np. tkaninę jeansową, powierzchnia nadruku może być popękana, nadruk imituje materiał wizualnie i dotykowo.

Druk 3D

Druk 3D

Druk 3D na odzieży – druk warstwowy, w przeciwieństwie do efektu Puff posiada ostre krawędzie. To bardzo efektowny druk. Wydruki 3D mają również zastosowanie praktyczne, np. drukowanie elementów antypoślizgowych na bryczesach i innej odzieży. Jest to jedna z bardziej wymagających procedur technologicznych.

Farby metaliczne

Farby metaliczne

Złoto, srebro i inne kolory metaliczne produkowane są w kilku odcieniach. Oferujemy specjalny złoty kolor o wysokim metalicznym połysku.

Druk brokatowy

Druk brokatowy

Brokaty to bardzo szorstkie pigmenty metaliczne, które dają drukowi charakterystyczny efekt połysku. Grafika do druku musi być przygotowana do tej technologii, nie można drukować słabych linii lub drobnego tekstu.

Efekty perłowe

Efekty perłowe

Pigmenty perłowe tworzą ciekawą grę kolorów pod różnymi kątami. Ilość zmieszanego pigmentu wpływa na końcowy efekt druku.

Farby fosforyzujące

Farby fosforyzujące

Lakier specjalny z efektem poświaty. Przechowuje światło z innych źródeł światła, a następnie jest przez długi czas widoczny w ciemności. Lakier jest drukowany jako warstwa prześwitująca, którą można zadrukować dowolnym kolorem. Drukuje się w połączeniu ze standardowym nadrukiem. W przypadku farb fosforyzujących cena jest wyliczana w zależności od wielkości zadrukowanej powierzchni.

Kolory neonowe (fluorescencyjne)

Kolory neonowe (fluorescencyjne)

Żywe kolory, które są używane jako element wyróżniający. Oferujemy w siedmiu odcieniach kolorystycznych.

Farby refleksyjne

Farby refleksyjne

Refleksyjne kolory są wyraźnie widoczne po naświeceniu. Wykorzystywane są np. do nadruku odzieży ochronnej, odzieży dziecięcej lub jako element wyróżniający. Oferujemy w jednym szarym odcieniu.

Lak

Lak

Umożliwia zadrukowanie kolorowych powierzchni lakierem bezbarwnym z efektem wysokiego połysku. Dzieli kolorowe powierzchnie na błyszczące i matowe.

Druk bezbarwny

Przezroczysty nadruk jest używany tylko na części nadrukowanej powierzchni, aby wyróżnić niektóre miejsca nadruku. Może być błyszczący lub matowy. Może mieć ostrą lub mocno zaokrągloną krawędź (efekt kropli wody).

Nezávazná poptávka

Online kalkulace tisku

Online kalkulace

Złożenie niezobowiązującego zapytania

W przypadku niejasności uzgodnienie szczegółówZapytanie