Sitodruk: najlepsza technologia druku na odzieży

Sitodruk to tradycyjna i sprawdzona metoda nadruku na odzieży. W połączeniu z nowoczesnymi technologiami gwarantuje wysoką jakość i trwałość nadruku.

Do przygotowania szablonów wykorzystujemy maszynę CTS amerykańskiego producenta M&R. Motyw nadruku jest nakładany bezpośrednio na emulsję szablonową z prędkością stu szablonów na zmianę i z doskonałą ostrością krawędzi i bogactwem rastra. Nowa naświetlarka LED znacznie skróciła nasz czas naświetlania w porównaniu do klasycznej technologii. W ten sposób osiągnęliśmy cyfryzację przygotowania szablonów do druku, co prowadzi do wzrostu jakości i szybkości druku.
Drukujemy na maszynach wiodącego światowego producenta maszyn poligraficznych ROQ. Farby utwardzamy w tunelu gazowym z gorącym powietrzem.

Sitodruk - najlepsza technologia druku na odzieży

Sposób przetwarzania szablonów do sitodruku

Bezpośredni druk na odzieży

Bezpośredni druk na odzieży

Najczęściej stosowany sitodruk na pełnych powierzchniach bez sitodruku – druk nie pozwala na płynne przejścia między kolorami. Kolor jest zgodny z wzornikiem Pantone C.

Druk separacyjny

Druk separacyjny

W przypadku szablonów rastrowych istnieją dwie różne metody drukowania – druk farbami procesowymi CMYK lub druk farbami bezpośrednimi Pantone C. Ze względu na ich wyrazistość są częściej stosowane do drukowania na odzieży kolory Pantone C – druk separacyjny. Zasada separacji polega na optymalnym rozłożeniu oryginału na kolory spotowe, ich mieszanie pozwala na osiągnięcie wymaganych przejść kolorystycznych.

Nezávazná poptávka

Online kalkulace tisku

Online kalkulace

Złożenie niezobowiązującego zapytania

W przypadku niejasności uzgodnienie szczegółówZapytanie
Delikatny i oddychający druk na odzieży metodą sitodruku

Delikatny i oddychający druk na odzieży metodą sitodruku

W standardowej procedurze najpierw na kolorowej odzieży drukowany jest biały kolor, a dopiero potem nakładany jest sam nadruk. Nałożenie kilku warstw farby tworzy hermetyczny „naleśnik”. Zapobiegamy temu problemowi, stosując wywab. Kolory są drukowane w wybielonym włóknie. Rezultatem jest idealne połączenie farby i włókien tekstylnych. Farby zachowują wysokie krycie, nasycenie, są żywe, ale nie błyszczące. Nadruk jest miękki i oddychający.

Farby do sitodruku

Farby plastizolowe

Do drukowania na odzieży najczęściej stosuje się farby plastizolowe, które są nasycone kolorami i mają doskonałą siłę krycia. Są w stanie spełniać wymagania osiągnięcia wyraźnego, a nawet pogumowanego nadruku, z drugiej strony można przy ich pomocy uzyskać delikatny i oddychający druk przy zastosowaniu odpowiednich procedur technologicznych.

Farby wodne

Farby wodne są bardzo przyjemne w dotyku, miękkie, mniej wyraźne i ciemniejsze niż farby plastizolowe. Nadają się do drukowania na bardzo elastycznych materiałach, takich jak stroje kąpielowe.